Róża nie tylko na randkę. To już dziś!

Przychodzą do niej co miesiąc. Dokładnie 22 dnia każdego miesiąca. Przychodzą tłumnie by dziękować i prosić. Nawet o sprawy, które wydają się beznadziejne. Zawsze mają ze sobą róże. Mężczyźni i kobiety. Starsi i młodsi. Wiele par i mnóstwo oczu w których rozbłyska iskierka nadziei i niejednokrotnie łza wzruszenia. Kraków świętuje ten dzień w sposób wyjątkowy. 

fot.Pixabay.com

22 dnia każdego miesiąca na ulicach Krakowa można spotkać mnóstwo osób idących w zadumie z różą w ręku. Zazwyczaj z białą różą. Dla niewtajemniczonych to dosyć osobliwy obrazek. W okolicy krakowskiego Kazimierza jest ich coraz więcej. Idą by podziękować za rozwiązanie spraw, które wydawały się beznadziejne. Inni idą prosić w takich sprawach. Od wszystkich bije spokój, zaduma, wzruszenie i wiara w pomyślność.

„Nie wiem jak to się dzieje, ale czuję, że czuwa cały czas. Nawet dzisiaj, po tylu latach, potrafi zdziałać cuda. Prawdziwe cuda” mówią ci, którzy doświadczyli tego na własnej skórze. To dla nich wyjątkowy dzień.

Św. Rita z Cascii. To o niej mowa. Patronka spraw beznadziejnych.  22 dnia każdego miesiąca na krakowskim Kazimierzu odprawiana jest Msza Święta z odczytaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Nabożeństwo połączone jest ze święceniem róż. Każdy kto choć raz uczestniczył w tej celebracji mówi, że to Msza inna niż wszystkie. Bardzo osobista i poruszająca. Na róże trzymane w rękach często kapią łzy wzruszenia, błagalne i dziękczynne.

Nabożeństwa odprawiane są o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00 w parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Augustiańskiej na krakowskim Kazimierzu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE