Już w tę niedzielę poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania

Zbliża się moment poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Od najbliższej niedzieli przybędzie ulic, na których parkowanie będzie płatne. W trzech przypadkach obecne sektory zostaną poszerzone, w dwóch pojawią się nowe. Obszar płatnego parkowania poszerzy się na terenie Bronowic, Zwierzyńca, Bonarki oraz Grzegórzek i Grzegórzek Wschód.

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku, obszar płatnego parkowania zostanie poszerzony o nowe obszary. Pierwsze poszerzenie planowane jest na 26 lipca, drugie – 31 lipca.

W niedzielę, 26 lipca, strefa powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawi się też nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowickiej i Konopnickiej.

Z kolei w piątek, 31 lipca obszar płatnego parkowania powiększy się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

W biurze SPP przy ul. Reymonta 20 można już dokonywać zakupu abonamentów do parkowania na ulicach, które znajdą się w płatnej strefie. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 12 616 71 77 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Na przełomie czerwca i lipca Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. W punkcie mieszkańcy mogli zdobyć informacje dotyczące poszerzenia strefy oraz pobrać materiały informacyjne. Na podstawie projektów organizacji ruchu Miejskiego Inżyniera Ruchu ZDMK wprowadził zmiany na poszczególnych ulicach – oznakowanie poziome i pionowe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE