Protesty Strajku Kobiet w całej Polsce! „Nie dla legalizacji przemocy domowej”

„Ordo Iuris i PiS chcą doprowadzić do wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej, czyli konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dzięki temu będą mogły zalegalizować w Polsce przemoc w rodzinie – i o to toczy się cała walka” – czytamy w wydarzeniu Nie dla legalizacji przemocy domowej!

Fot. Kraków w Pigułce

„Oni się szykują, i my się szykujemy – na piątek, 24/07.
Zarezerwujcie sobie czas i siły na ten dzień. Na dzień #NIE.

To Konwencja i fakt jej ratyfikowania przez Polskę stoi na drodze zamiarom legalizacji przemocy w rodzinie na wzór kremlowski: w Rosji „pierwsze pobicie” nie jest przestępstwem.
Pierwsza próba legalizacji przemocy w rodzinie, podjęta pod dyktando Ordo Iuris przez ministrę Elżbietę Rafalską, zakończyła się fiaskiem w 2019. A wiecie, kiedy się zaczęła? W 2017 roku, krótko po powrocie ministry Rafalskiej z Budapesztu ze spotkania Światowego Kongresu Rodzin, siatki fundamentalistów religijnych, której częścią jest polskie Ordo Iuris. Wtedy pierwszy projekt legalizacji przemocy domowej w Polsce na wzór kremlowski (włącznie z nazwaniem bicia kobiet i dzieci 'konfliktem w rodzinie”) trafił do planu prac resortu rodziny.

Bez wypowiedzenia Konwencji Polska nie będzie mogła zalegalizować przemocy w rodzinie. O to tu chodzi.
Tak, wiemy, że PiS i Ordo Iuris bredzą, że Konwencja nie jest potrzebna, bo odpowiednie zapisy mamy albo możemy mieć w zwykłych ustawach. Chwileczkę, to skoro nasze prawo jest zgodne z Konwencją, to dlaczego mamy ją wypowiadać?
No właśnie. Po to, żeby nasze prawo w sposób niezgodny z Konwencją ZMIENIĆ.

PS. Fundamentaliści z Ordo Iuris i z PiS celowo nazywają Konwencję Antyprzemocową „konwencją stambulską”, żeby ukryć fakt, że dotyczy ona ochrony przed przemocą domową. Jest to część „Agendy Europe” w zakresie strategii językowych przyjętych przez fundamentalistów. Nie pomagajmy im! Mówmy i piszmy o Konwencji Antyprzemocowej, o przemocy domowej, o przemocy w rodzinie, o biciu, znęcaniu się, o ofiarach i katach. Piszmy, jak jest. Działamy!

Przypominamy o szczególnych warunkach – przyjdźmy w maseczkach, trzymajmy dystans! Bądźmy razem, ale demonstrujmy zdrowo i bezpiecznie!” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE