Warszawa, Kraków, a może Trójmiasto? Wakacje w dobie koronawirusa. Gdzie wybierają się Polacy?

Aż 70% Polaków zapytanych planuje w te wakacje wyjazd typu city break. Według 77% respondentów city break stanie się alternatywą dla tegorocznych wakacji. Według 78% respondentów city break ma szansę na stałe już zagościć w polskiej turystyce.

Fot. Materiały prasowe

Polacy, jak pokazały wyniki sondy „City break po polsku” serwisu Prezentmarzeń, bardzo pozytywnie postrzegają wyjazdy w formule weekendowej. Zdaniem 25% to idealny sposób na intensywne zwiedzanie wybranego miasta. Według 21% to świetna alternatywa, gdy nie mamy dłuższego urlopu, a według 16% to dobry sposób, aby poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek.

Zdaniem 33% Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma na wypoczynek. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, a 10% zapytanych Polaków jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27% najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23%, chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19% zabiera ze sobą rodzinę.

Najczęściej na tego typu wyjazdach szukamy rozrywek związanych z aktywnością ruchową, a nawet sportami ekstremalnymi (27%), niestandardowych które nas zaskoczą (19%) oraz dostarczających ciekawej rozrywki np. terenowe gry miejskie (14%). Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy dostarczające relaksu np. pobyt ze strefą SPA (22%) oraz dostarczające doznań kulinarnych (18%).

Postrzeganie wyjazdów typu city break ma raczej pozytywny charakter. Polacy uważają, że jest to świetna alternatywa na wypoczynek, kiedy nie mamy dłuższego urlopu (21%) i ciekawy sposób na intensywne zwiedzanie miasta (25%). Krótki urlop, z którego warto skorzystać (14%) pozwala poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek (16%). To również coraz modniejsza forma wypoczynku (11%), która przywędrowała do nas z zagranicy.

Aż 78% zapytanych Polaków twierdzi, że city break ma szansę na stałe zadomowić się w polskiej turystyce. Co trzeci respondent postrzega tę formułę wypoczynku jako świetną alternatywę do dłuższego urlopu. Według 26% respondentów z roku na rok coraz więcej Polaków chętnie korzysta z weekendowych, miejskich wyjazdów.

*Sondę „City break po polsku” zrealizował serwis Prezentmarzeń w czerwcu 2020. W sondzie wzięło udział 531 respondentów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE