Co dalej z koronawirusem? Najnowsza prognoza rozwoju pandemii w Polsce

ExMetrix zaprezentował najnowszą prognozę rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce. Dotychczasowe prognozy miały wysoki poziom sprawdzalności na poziomie ponad 95%. 

Fot. Kraków w Pigułce

Poziom restrykcji epidemiologicznych w Polsce został kolejny raz obniżony. Niestety o ile do tej pory obostrzenia były dość ściśle przestrzegane, o tyle ostatnio mamy z tym coraz większy problem. Sytuacja jednak w poszczególnych województwach różni się jeszcze dość mocno , ale jest coraz bardziej wyrównana.

W województwie śląskim liczba zakażeń w końcu dość wyraźnie spada. Niestety łódzkie, mazowieckie, a czasem wielkopolskie nadal dostarczają dość sporo nowych zakażeń i dla całej Polski dobowy wzrost nadal utrzymuje się w pobliżu 300.

Obecnie najlepiej prezentują się województwa: lubuskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie.

Na drugim biegunie nadal znajduje sie województwo śląskie, ale sytuacja nieco się wyrównuje. Obecnie trzy województwa: śląskie, mazowieckie i łódzkie dostarczają ponad połowę wszystkich nowych zakażeń w Polsce, podczas gdy niedawno w samym województwie śląskim było ponad 70% ogólnej liczby nowych zakażeń.

Liczba testów potrzebnych do wykrycia jednego zakażenia wzrosła już z 19 do 49 ( liczba wszystkich dotychczas przeprowadzonych testów odniesiona do liczby wykrytych zakażeń), co na razie jest chyba jedyną dobrą informacją.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE