Część kilofa, pistolet, nóż, race, petardy… Oto co skonfiskowali pseudokibicom z Krakowa

Pomimo Święta Policji policjanci wczoraj nie próżnowali. Z uwagi na informacje dotyczące możliwych zakłóceń porządku na meczu Lublinie, skontrolowali kibiców wyjeżdzających z Krakow. Niektórzy kibice a raczej kibole zabrali na mecz niedozwolone i niebezpieczne przedmioty.

Fot. policja

24 lipca o godz. 13:44. policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji i Nieetatowego Pododdziału Prewencji z Krakowa oraz Komisariatu Autostradowego na MOP-ie w Stanisławicach przy autostradzie A4 skontrolowali 54 samochody osobowe, w których ujawniono i zabezpieczono niebezpieczne przedmioty w postaci: 2 karczowników, 4 rac, petardy hukowej, 8 pojemników z gazem pieprzowym o pojemności ok. 1 l, stylu od kilofa, pistoletu pneumatyczny na metalowe kulki oraz noża typu butterfly.

Wylegitymowano 161 osób. W trakcie czynności zatrzymano 22 -latka ze Skawiny, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci kokainy oraz 26-latka z Krakowa poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto w toku dalszych czynności zatrzymano 26-latka bez stałego miejsca zameszkania, który w wynajętym samochodzie dostawczym przewoził … wyroby pirotechniczne w postaci 63 rac i 72 petard, sektorówkę, karczownik, pałkę teleskopową, megafon, pojemnik z gazem pieprzowym oraz 15 sztuk bluz z emblematami klubu sportowego. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze i został ukarany grzywną w kwocie 3000 zł. Pozostałych zatrzymanych również zwolniono i wystawiono im wezwania na przesłuchanie.
Kibicie …. i kibole mogli dalej udać się mecz ale już bez niebezpiecznych narzędzi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE