Czy dzieci pójdą do szkoły od września? Ministerstwo zdradza, jaki ma plan

Opóźnione egzaminy, lekcje przez internet i zaangażowanie rodziców w obsługę nauczania zdalnego było symbolem tej pandemii. Czy tak będzie też od nowego roku szkolnego? MEN mówi, że ma plan.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szkoły zamknięto 12 marca, a już 25 tego samego miesiąca rozpoczęto nauczanie zdalne. W ten sposób zajęcia potrwały do 26 czerwca, a więc trzy miesiące.

Dariusz Piontkowski zapewnia, że Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje już nad nowymi zasadami bezpieczeństwa, które mają sprawić, że nauka będzie możliwa i bezpieczna. Resortowi zależy, by była to nauka stacjonarna, jednak ostateczna decyzja zapadnie tuz przed powrotem do szkół.

„Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora” – mówi Dariusz Piontkowski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE