Oszustkę wyłudzała nagrody w aukcjach charytatywnych

Policjanci zatrzymali oszustkę, która wyłudzała nagrody w aukcjach charytatywnych.

Fot. Pixabay

23 lipca br. funkcjonariusze zatrzymali 35-latkę, która brała udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez fundacje pomocowe. Kobieta brała udział w licytacjach wygrywając je, a po ich zakończeniu podrabiała pokwitowanie wpłaty, na podstawie którego były jej wydawane przedmioty bądź kupony na usługi. Wylicytowanymi przedmiotami były produkty żywnościowe, odzież, obuwie, alkohol, biżuteria, sprzęt AGD. Kobieta wylicytowała również usługi fryzjerskie oraz fotograficzne.
Sprawczyni przyznała się do zarzucanych jej czynów oraz złożyła obszerne wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją materialną.
W miejscu zamieszkania kobiety odbyło się przeszukanie w wyniku którego odzyskano znaczną część przedmiotów oraz kuponów na wyłudzone usługi. Prowadzone postępowanie na charakter rozwojowy. Za popełnienie przestępstwa z art. 286 KK (oszustwo) grozi jej kara pozbawienie wolności od 6 miesięcy do lat 8. Osoba w przeszłości nie była karana. Po przeprowadzonych czynnościach z jej udziałem została zwolniona.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE