Ruszył głośny proces krakowskiej mafii kibolskiej

W poniedziałek 27 lipca ruszył głośny proces krakowskich kiboli. Ze sportem nie ma to jednak nic wspólnego. Nawet z zadymami na stadionach. Na ławie oskarżonych zasiadło 20 oskarżonych. Lista zarzutów jest długa a w kolejce czekają następni.

Fot. Shutterstock

Akt oskarżenia w tej sprawie przygotował Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.  Zarzuty dotyczą m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, handlu narkotykami i sprowadzaniu ich na teren Polski, pobić, rozbojów, wyłudzania oraz „prania brudnych pieniędzy”.

Grupa liczyła ponad 80 członków i działała od 2015 r. Gdy zarządzający nią „Bracia Zieloni” zakończyli karierę (jeden został zastrzelony a drugi aresztowany) kierowanie przejęła Magdalena K. konkubina jednego z nich.

Pod koniec lutego 32-letnia kobieta została zatrzymana na Słowacji. Jak mówi prokurator Tomasz Dudek, postępowanie w jej sprawie będzie toczyło się osobnym torem. Za Magdaleną K. został wystosowany list gończy Interpolu z najwyższą, czerwoną notą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE