Tom Cruise przyjedzie do Polski by…wysadzić most?

To nie jest żart. Trwają przygotowania do kolejnej części Mission Impossible, filmowego hitu, który za każdym razem ściąga do kin miliony widzów na całym świecie. Tym razem w planach jest wysadzenie mostu nad jeziorem Pilchowickim na Śląsku.  Przeciwko ekipie z Hollywood staje Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Czy uda mu się ocalić zabytkowy most? Mission Impossible.

fot. Wikipedia

Hollywood nie wszystkich zachwyca. Zwłaszcza wtedy gdy ekipa chce gdzieś przyjechać i wysadzać zabytkowe obiekty. W planach najnowszej produkcji Mission Impossible na celowniku jest ponad stuletni most w Plichowicach.

Okazuje się jednak, że pieniądze z Hollywood sprawy nie załatwią a mostem interesuje się coraz więcej osób – miłośnicy kolei, miłośnicy Śląska no a teraz producenci zza „wielkiej wody”.

Największe oburzenie plany wysadzenia mostu wywołało u Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

końcowe sceny słynnego filmu "Noce i Dnie" – ucieczka z płonącego Kalińca – kręcone były na.. krakowskim Kazimierzu. Dla…

Gepostet von Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków am Donnerstag, 23. Juli 2020

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]