Trasa bez tlenu! Rusza projekt sprzed 10 lat

Trasa z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową planowana jest już od 10 lat. Miała być gotowa w 2017 r. jednak prace dopiero ruszyły. Jak podaje Gazeta Krakowska, czytelnicy zwracają uwagę na poważny, często pomijany fakt.

fot. Pixabay.com

Prace nad nową trasą ruszyły 13 lipca. Zawsze wiążą się z wycinką drzew by oczyścić trakt. Na taką wycinkę inwestor nie potrzebuje specjalnej zgody. Dziwi jednak fakt, że wycinka obejmuje obszar aż 200 metrów od linii traktu.

Dla miasta, którego jednym z głównych problemów jest smog, tak wielka redukcja drzew może mieć katastrofalne skutki.  Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, że w ramach budowy nowej linii tramwajowej wycięte zostanie blisko 3,5 tys. roślin liściastych i iglastych. Taka sama ilość ma zostać zasadzona. Trzeba jednak pamiętać, że wycinkę przeprowadzić można w tydzień. Na nowe drzewa trzeba czekać latami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]