Pobili 51-latka, bo nie chciał podać im PIN-u do swojej karty bankomatowej

22 lipca br. do idącego jedną z ulic w Gorlicach 51-latka podeszło dwóch młodych mężczyzn i poprosili o pieniądze na alkohol.

Fot. Pixabay

Ten zgodził się i po zakupie udali się wspólnie do jednego z zaułków, gdzie mieli spożywać zakupiony trunek. Kiedy dotarli na miejsce 21- i 22-latek zażądali od pokrzywdzonego wydania karty płatniczej, którą płacił w sklepie i numeru PIN do niej. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, więc niedoszli kompani od kieliszka zaczęli go bić, a kiedy upadł, kopać. Pobity mężczyzna podał wreszcie sprawcom numer PIN, ale kiedy jeden z napastników poszedł wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie, okazało się że PIN jest błędny. To wzbudziło w młodych mężczyznach jeszcze większą agresję i ponownie zaczęli bić pokrzywdzonego. W pewnym momencie 51-latek wykorzystując chwilę nieuwagi oprawców wyrwał się im i zaczął uciekać. Sprawcy gonili go przez pewien czas jednak wobec rosnącego zainteresowania przechodniów zaistniałą sytuacją zrezygnowali i uciekli.
Gorliccy kryminalni bardzo szybko ustalili dane osób, które dopuściły się tego brutalnego przestępstwa. Już następnego dnia wczesnym rankiem zatrzymali obu sprawców. W związku z tym zdarzeniem 21-latkowi i 22-latkowi postawiono zarzut pobicia i usiłowania rozboju. Wobec obu podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE