Radny Łukasz Wantuch bierze się za szczepienia. Kto pierwszy?

Radny Krakowa Łukasz Wantuch nie od dziś słynie z kontrowersyjnych pomysłów. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o eksperymencie szczepionkowym w którym w pierwszej kolejności uczestniczyć mieli pracownicy Urzędu Miasta. Tym razem przyszedł czas na nauczycieli. 

fot. bip.krakow.pl

Radny przygotował projekt uchwały o bezpłatnym szczepieniu nauczycieli. Wprawdzie wprowadza notę o dobrowolności szczepień, jednak działania radnego są coraz bardziej skierowane na szybkie działanie. Prototyp szczepionki dopiero powstaje i obecnie przechodzi fazę testową w Belgii. Trochę za wcześnie by już wprowadzać ją do obiegu na terenie Polski.

Projekt uchwały jest odpowiedzią na pismo z Urzędu Miasta, które zakładało finansowanie szczepień nauczycieli z ich własnych kieszeni, ewentualnie z budżetu szkół. Oburzenie ze strony radnego jest słuszne, jednak czy to właśnie sposób finansowania szczepień jest w tym wszystkim najważniejszy czy raczej sam fakt przyjęcia nieprzetestowanych jeszcze szczepionek?

Wysyłam dzisiaj radnym do konsultacji projekty dwóch uchwał- jedna to uchwała kierunkowa adresowana do Prezydenta Miasta…

Gepostet von Łukasz Wantuch am Montag, 27. Juli 2020

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE