Są pierwsze wytyczne GIS dotyczące powrotu do szkół!

GIS przygotowuje wstępne założenia związane z powrotem dzieci do szkół. Stawiają przede wszystkim na mycie rąk, wietrzenie sal i więcej zajęć na świeżym powietrzu.

Potwierdzone zostało, że uczniowie nie będą na co dzień siedzieli w pojedynczych ławkach, nie będą mieli mierzonej temperatury i nie będzie obowiązku noszenia maseczek i rękawiczek. Maseczki będą potrzebne podczas większych zbiorowisk np. na apelu.

Maseczki i rękawiczki będą natomiast używane przez starszych nauczycieli, ale prowadzić oni będą tylko te zajęcia, które muszą. Nie będą mieli obowiązku pilnowania dzieci podczas zajęć dodatkowych czy na świetlicy.

„Szkoły mają też wdrożyć procedury szybkiego powiadamiania rodziców o ewentualnej infekcji dziecka. Taki uczeń powinien zostać odizolowany i rodzic powinien go odebrać ze szkoły. Powinna być gorąca linia z każdym rodzicem.”

-powiedział w rozmowie z RMF FM Jan Bodnar, rzecznik GIS.

Dodał też, że gdyby któryś uczeń został zakażony COVID-19, to wtedy inspektor sanitarny wraz z dyrektorem placówki zadecyduje co zrobić- czy od razu zamykać szkołę i przechodzić w tryb nauczania zdalnego.

Jan Bodnar podkreślił również, że każdy uczeń, który choruje nawet na przeziębienie będzie musiał przymusowo zostać w domu.

Dokładna decyzja w sprawie powrotu do szkół i jego data będą podane około 2 tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE