Wyprzedzał ciężarówkę garbusem. Doprowadził do jej zderzenia z inną ciężarówką

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy garbusa. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych – pisze Tarnowska Policja,

Fot. Tarnowska Policja

Dziś od wczesnych godzin rannych kierowcy poruszający się drogą wojewódzka w kierunku Nowego Sącza napotkali utrudnienia. Po godzinie ósmej rano miała miejsce kolizja trzech pojazdów w tym dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Jak ustali policjanci będący na miejscu kierowca osobowego New Beetla nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania ciężarówki marki Daf. Kończąc ten manewr, uderzył swoim tylnym prawym narożem w lewe przednie naroże ciężarówki. To z kolei spowodowało, że osobówka zaczęła się obracać i uderzyła w przyczepę jadącego z naprzeciwka drugiego samochodu ciężarowego. Następnie volkswagen ponownie uderzył w dafa i zakończył podróż częściowo w przydrożnym rowie.

Przez około 40 minut droga wojewódzka w kierunku Nowego Sącza była całkowicie zablokowana. Obecnie nadal występują tam utrudnienia związane z ustawieniem na pasie ruchu przyczepy, która została wypchnięta do rowu.

Jak się okazało, kierowcy osobówki nic wiele się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia przy zmianie pasa ruchu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz dopisano do jego konta kierowcy 6 punktów karnych.

Tarnowscy policjanci zwracają uwagę na zachowanie należytej ostrożności przy tak niebezpiecznym manewrze, jakim jest wyprzedzanie.

Kierowcom poruszającym się w regionie tarnowskim życzymy szerokiej drogi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE