Apartamentowce zamiast Forum? Nie ma zgody!

Kilka dni temu poruszyliśmy temat planowanej inwestycji na „Bulwarach Wiślanych”. Hotel Forum miał zostać wyburzony a w jego miejsce planowano wybudować aż 17 apartamentowców. W projekcie pojawiły się również hotele i biurowiec. Plany jednak spotkały się z ogromnym poruszeniem i sprzeciwem mieszkańców, ale nie tylko.  

fot. Wikipedia

Jak się okazuje, inwestorem chcącym postawić w miejsce dawnego hotelu, małe nowoczesne osiedle, jest spółka Capital High. Spółka jak na razie zgłosiła do miasta sam projekt. Czeka on na opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków a to dopiero początek całego procesu. Plan jak dotąd nie spotkał się z przychylnością ani władz, ani Konserwatora, ani mieszkańców.

To zresztą nie pierwszy raz gdy w miejsce „największego billboardu w Krakowie” planowane jest wybudowanie biurowego osiedla. Poprzedni plan natrafił na „ścianę” już na etapie oceny Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Dawny hotel Forum stoi bowiem na terenie obszaru historycznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym mieszkańcy Krakowa jak i turyści pokochali to miejsce. Można tu wypocząć na leżaku po ciężkim dniu pracy, pożywić się i napoić kraftowymi trunkami. Jak mówią sami mieszkańcy „to najlepsza miejscówka i najlepszy widok na Wawel. Czas płynie tu zupełnie inaczej. Nie oddamy jej nikomu.”

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]