Maciej Stuhr po raz pierwszy skomentował stan zdrowia swojego ojca

We wtorek Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala po przebytym udarze mózgu. Jego syn, Maciej Stuhr, na swoim portalu społecznościowym podziękował lekarzom i zaapelował do swoich fanów.

Fot. Lukasz Szelag/REPORTER

Maciej Stuhr do tej pory nie komentował stanu zdrowia swojego ojca. Dziś w swoim oświadczeniu podziękował w imieniu Jerzego Stuhra i całej rodziny za pomoc wszystkim, którzy udzielili jej w ostatnim czasie: od ekipy ratunkowej z Rabki, przez wszystkich pracowników szpitala. Pochwalił ich za szybką i profesjonalną pomoc w leczeniu jego ojca.

Zaapelował też żeby nie ignorować swojego stanu zdrowia i działać szybko:

„W przypadku udaru mózgu, absolutnie kluczowe są pierwsze godziny. Jeśli niepokoi Was stan kogoś w Waszym otoczeniu, jeśli utrudniony jest kontakt, człowiek nagle inaczej reaguje, nie potrafi wyciągnąć ręki, wskazać czegoś palcem, dotknąć sobie czubka nosa – nie zastanawiacie się, wzywajcie karetkę. Nie dzwońcie po wujka Mietka, który jest lekarzem, nie wieźcie autem pacjenta do szpitala- dzwońcie na 112. To najlepszy rodzaj pomocy, który taki człowiek może otrzymać!”

-napisał.

Aktor spędzał czas na Podhalu i nagle źle się poczuł. Trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie lekarze określali jego stan jako bardzo poważny. Na całe szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE