Ogromne zaskoczenie w najnowszym sondażu! Partia Hołowni drugą siłą w Sejmie!

Nowy sondaż pokazuje, że nowa partia Szymona Hołowni ma szansę nie tylko z przytupem wejść do parlamentu, ale również mocno zaszkodzić praktycznie wszystkim ugrupowaniom.

Fot. Mateusz Jagielski/East News

Z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma szansę na 42 proc. poparcia, ale tylko wtedy, kiedy ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni nie zdecyduje się startować w wyborach. W przeciwnym wypadku może liczyć na 39 proc. głosów.

Partia Szymona Hołowni stać się może drugą siłą w parlamencie z poparcie 23 proc. Trzecie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z poparciem 19 proc. (28 proc. jeżeli Szymon Hołownia nie uruchomi partii). Na czwartym miejscu jest Konfederacja (w badaniu bez ugrupowania Hołowni – 11 proc.) i Lewica z 6 pkt. proc. (10 proc. bez Hołowni). W najcięższej sytuacji jest PSL. W badaniu bez Szymona Hołowni ma szansę na 5 pkt. proc. Jeżeli Szymon Hołownia zdecyduje się kandydować ze swoją partią, PSL zdobyć może tylko 3 proc., co oznacza, że nie weszłoby do parlamentu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE