Wrócił do Polski na paszporcie PRL!

Wielkie zdziwienie ogarnęło celników w porcie lotniczym Kraków Balice gdy przyjmowali lot czarterowy z Chicago. Aż 12 pasażerów wróciło do Polski z nieważnymi paszportami. Jeden z nich wylegitymował się paszportem wydanym jeszcze przez Polską Republikę Ludową.

fot. Wikipedia

Jak podaje radio RMF FM zatrzymanego 70-letniego mężczyznę uratowała jego żona, która potwierdziła jego tożsamość i obywatelstwo okazując… akt ślubu.

Rzecz w tym, że mężczyzna nie figurował w systemie PESEL a posiadając obywatelstwo amerykańskie nie mógł przekroczyć polskiej granicy. To obostrzenia wprowadzone w związku z sytuacją pandemiczną a mężczyzna nie spełniał żadnych wyjątkowych warunków umożliwiających mu wjazd do kraju. Sytuacja na szczęście zakończyła się pomyślnie. Dane i obywatelstwo starszego małżeństwa zostały potwierdzone w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zatrzymanych zostało jeszcze 11 osób z nieważnymi paszportami, jednak ci figurowali w systemie PESEL co ułatwiło całą procedurę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]