Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Edukacji. Jest apel

Posiedzenie Komisji Edukacji jest zaplanowane na koniec sierpnia. Obejmować ma przygotowanie do drugiej fali pandemii oraz przygotowanie wytycznych dla szkół, przedszkoli i żłobków. Możliwe jest jednak przyspieszenie posiedzenia. 

Fot. Shutterstock

Radny Łukasz Wantuch  zaapelował do przewodniczącej Komisji Edukacji Agaty Tatary o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji, które zaplanowane jest na koniec sierpnia. Jego zdaniem posiedzenie powinno odbyć się dużo wcześniej. Powodem są najnowsze dane dotyczące zakażeń COVID-19.

„Dzisiaj padł  dobowy rekord liczby zakażeń- 615. Oznacza to, że zbliża się druga fala zachorowań. Chciałbym zatem Panią prosić o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Edukacji poświęconego stopniu przygotowania naszego miasta do tej sytuacji. Chodzi po prostu, jakie kroki podjęło lub zamierza podjąć nasze miasto, jeżeli liczba zachorowań będzie wzrastać, co może skutkować ponownym lock-downem” – napisał radny Wantuch do radnej Tatary.

Ponadto radny chce jak najszybciej wprowadzić darmowe szczepienia dla nauczycieli. Apel jeszcze nie doczekał się odpowiedzi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE