Nowe stanowisko WHO w sprawie pandemii

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że koronawirus nie jest sezonową chorobą, a jedną wielką falą. Ostrzegają, że spadek zachorowań nie będzie oznaczał końca pandemii, a po nim czekać będzie kolejny wzrost przypadków.

Fot. Shutterstock

Już wcześniej naukowcy z WHO ostrzegali, że latem wcale nie zmniejszy się liczba zachorowań na COVID-19. Teraz są już przekonani, że nie będzie liczba chorych nie będzie się zmniejszać.

„Ludzie wciąż myślą o porach roku. COVID-19 nie zachowuje się jak grypa, która ma tendencję do podążania za sezonowymi trendami. To nowy wirus i on zachowuje się inaczej. To będzie jedna wielka fala, która będzie trochę się wznosić i opadać. Najlepszą rzeczą jest spłaszczenie jej i przekształcenie w coś, co będzie zanikać”

-powiedziała dr Margaret Harris w Genewie.

Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała też wszystkim krajom aby nie skupiali się na nadejściu drugiej fali wirusa, a na bieżącym zwalczaniu dalszych zachorowań.

Na całym świecie jest już ponad 16 milionów osób zarażonych koronawirusem, a liczba wciąż wzrasta. Na COVID-19 zmarło już blisko 665 tysięcy osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE