Praca szuka człowieka a człowiek…pracy

Okres kwarantanny dla wielu był okresem ciężkim pod każdym względem. Nie chodzi tylko brak dostępu do publicznych rozrywek, zamrożenie turystyki czy pracę z domu. Szczęściarze mogli z tej ostatniej opcji skorzystać. Inni w ciągu ostatnich miesięcy, pożegnali się z pracą. Ogłoszeń jednak wciąż nie brakuje.

fot. Pixabay

Według najnowszych danych, najwięcej ze względu na pandemię utraciło pracę młodych ludzi do 26 roku życia. To właśnie oni najczęściej pracowali w gastronomii i turystyce. Często w ten sposób zarabiali na studia lub była to ich pierwsza praca. Nie zdążyli jeszcze zdobyć doświadczenia a już wylądowali na bezrobociu.

Z drugiej zaś strony Grodzki Urząd Pracy w Krakowie codziennie notuje ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Lista jest długa i zadziwiająca. Oferty są bardzo różnorodne a barometr zawodów publikowany na stronie GUP to istny kalejdoskop.

Okazuje się, że najmniej poszukiwani są obecnie architekci i dziennikarze, za to największy popyt jest na administratorów stron internetowych. Lista jednak jest długa i wielce prawdopodobnym jest, że każdy potrzebujący znajdzie tu coś dla siebie.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE