Wrócą obostrzenia? Możliwe podniesienie mandatów, szersze kontrole i obowiązkowe zaświadczenia

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, w wypowiedzi dla TVN24 nie wykluczył, że możliwy jest powrót do niektórych obostrzeń. Możliwa jest też kontrola dokumentów poświadczających, że ktoś zwolniony jest z obowiązku noszenia maseczki, a także podniesienie kar i szersze kontrole.

Fot. Kraków w Pigułce

Wojciech Andrusiewicz, Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się do dzisiejszego wysokiego wyniku 615 zakażeń. Powiedział, że nadal dominują duże zakłady pracy. Dodał, ze dzisiejszy wynik powinien być dla nas sygnałem, by nosić maseczki. Padło też pytanie o to czy obostrzenia powrócą.

– Zapewne będzie możliwość cofnięcia o jakiś drobny krok, podkreślam, zapewne będzie taka możliwość, żeby się cofnąć o jakiś krok. Nie wykluczamy, tego, co wprowadzają tez inne państwa, jeżeli osoby w Polsce zachowują się nieodpowiedzialnie w sferze publicznej, gdzie występuje kontakt z innymi osobami, to przykładem innych państw będzie można wprowadzić podniesienie mandatownika – powiedział Rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Zaapelował, by do tego nie dopuścić i samemu się pilnować.

Wojciech Andrusiewicz odniósł się też do faktu, że niektóre osoby nie noszą maseczki zasłaniając się problemami ze zdrowiem i oddychaniem. Rzecznik powiedział, że być może wprowadzić trzeba ściślejszą kontrolę i udokumentować, że maseczki nie można nosić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE