Zbadano, które leki pomagają w leczeniu koronawirusa

Międzynarodowy zespół naukowców przekazał, że istnieje 21 leków, które pomagają w walce z wirusem COVID-19. Najbardziej obiecujące są te zawierające klofazyminę, tetrandrynę, apilimod i lek określony jako ONO 5334.

Fot. Pixabay

Analizie poddano około 12 tysięcy leków. Wszystkie były analizowane zostały zatwierdzone bądź weszły do badań klinicznych przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Wyniki badań wskazały 21 leków, które hamują rozprzestrzenianie się wirusa. 13 z nich można bezpiecznie stosować u ludzi chorych.
Przeprowadzono testy, łącznie z oceną działania leków na biopsjach z płuc zarażonych koronawirusem. Najskuteczniejszymi lekami okazały się te, które posiadały 13 substancji testowanych w badaniach klinicznych na inne choroby (przede wszystkim autoimmunologiczne), a także już zatwierdzone, które pomocne są w leczeniu alergii czy trądu.

Naukowcy póki co testują wybrane przez siebie leki na zwierzętach, oraz na tzw. minipłucach. Jeśli ich wyniki będą pozytywne to będą starać się o pozwolenie na badania kliniczne z udziałem ludzi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE