Tego chcieli pracownicy i pracodawcy. Będą zmiany w kodeksie pracy

W kodeksie pracy mają pojawić się zapisy o pracy zdalnej. Obecnie unormowane jest to dzięki przejściowym przepisom Tarczy Antykryzysowej.

Fot. Pixabay

Obecne przepisy będą obowiązywać tylko do 7 września. Okazuje się jednak, że to za krótko, bo wielu pracodawców i pracowników chwali sobie ten rodzaj pracy.

Chociaż wiele osób pracowało już tak wcześniej, przepisy w tej sprawie nie były jasne. Teraz, resort chce wpisać prace zdalną do Kodeksu Pracy i doprecyzować, jak ona ma wyglądać. Domagają się tego zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Duża część zatrudnionych pracuje teraz z domu, dużo więcej niż przed pandemią.

Resort mówi, ze unormować trzeba będzie m.in. częstotliwość wykonywania pracy czy ilość godzin, miejsce jej wykonywania i dodatkowe koszty ponoszone przez pracowników. Często dostawali już służbowy komputer czy telefon, ale są też koszty np. energii elektrycznej.

Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną: związki zawodowe oraz organizacje pracodawców na drodze konsensusu stron – powiedziała minister Marlena Maląg w rozmowie z PAP.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE