Tragiczny wypadek pod Tarnowem. Nie żyje rowerzysta

Pod koniec lipca wieczorem, na obwodnicy Wojnicza doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 63-letni rowerzysta. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna na drogach Tarnowa i regionu od początku wakacji.

Fot. Małopolska Policja

Zaalarmowane służby bardzo szybko przybyły na miejsce, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Niestety, w tym przypadku na pomoc mężczyźnie było już za późno. W wyniku poniesiony obrażeń zmarł na miejscu. Droga wojewódzka była częściowo zablokowana, a policjanci i strażacy zorganizowali ruch wahadłowy. Na miejscu pojawił się prokurator oraz policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy na podstawie relacji świadków oraz śladów pozostawionych na miejscu wypadku ustalili wstępnie przebieg zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego przejeżdżał rowerem przez drogę wojewódzką od strony cmentarza w kierunku rzeki Dunajec. Od strony ronda w kierunku Łętowic jechał swoim volkswagenem 25-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Na wysokości skrzyżowania doszło do zderzenia. Kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy i w wyniku wypadku nie ucierpiał.

Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej oraz prokuratura w Tarnowie zbiera dokumentację, aby wyjaśnić szczegółowo, jak doszło do tego dramatu na drodze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE