Dostawa w czasach pandemii. Jaką formę najczęściej wybierają Polacy?

Podczas zachorowań na koronawirusa dużo osób chętniej zamawia produkty przez internet. Jednak jak wygląda dostawa w czasie pandemii ? Pierwszy raz w historii najczęstszą jej formą jest dostawa do punktów odbioru.

Fot. Pixabay

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet. Jest to wygodne, mogą zrobić to o każdej porze dnia i nocy, sklepy posiadają elastyczne procesy płatności i czasami oferują więcej niż znaleźć można na sklepowych półkach.

W tym roku zmieniła się jednak forma dostawy, która najczęściej jest wybierana przez konsumentów. Według badań „E-commerce w Polsce 2020” aż 61% osób wybiera dostawę do maszyny paczkowej. Głównym powodem jest panujący wirus COVID-19. To właśnie ze względu bezpieczeństwa ta forma dostawy jest najlepsza. Nie naraża klienta na bezpośredni kontakt z dostawcą czy kurierem.

Coraz więcej osób decyduje się na nowy model dostaw. Z paczkomatów można też odebrać towar o każdej porze, nie trzeba czekać na kuriera w domu więc spokojnie można zaplanować sobie czas. Zazwyczaj też taka dostawa wiąże się z mniejszymi kosztami niż standardowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE