Kraków: Która dzielnica jest przyjazna zwierzętom? [RANKING]

Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy? Tym razem, w ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytaliśmy mieszkańców 12 miast Polski o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami.

Fot. Materiały prasowe

Poprosiliśmy o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.
Zapotrzebowanie na miejsca do spacerów z czworonożnymi przyjaciółmi jest wysokie zwłaszcza, jeśli chodzi o największe miasta i obszary zlokalizowane w ich centrum. Zielone parki czy psie wybiegi wracają do łask i zapełniają urbanistyczne przestrzenie. Sprawdź, która dzielnica Krakowa wypada najlepiej pod względem atrakcji dla zwierząt.
Krakowska infrastruktura dla zwierząt Zwierzęta domowe, a zwłaszcza psy i koty, to dla wielu osób pełnoprawni członkowie rodziny. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy największych miast wspierają powstawanie miejsc z infrastrukturą dla swoich czworonożnych przyjaciół. W związku z tym w tegorocznym Rankingu Dzielnic Otodom wzięliśmy na celownik tą, zupełnie nową, kategorię.

Która dzielnica najlepsza na spacery ze zwierzętami?
Wyniki Rankingu Dzielnic Krakowa w kategorii “infrastruktura dla zwierząt” do dobry przykład gry słów. Dlaczego? Bo to właśnie Zwierzyniec okazał się najbardziej przyjaznym miejscem dla naszych pupili. Spośród 18 krakowskich dzielnic, biorących udział w Rankingu Dzielnic, zyskał najwyższą ocenę: 4,32.
Tuż za nim znalazły się Mistrzejowice (4,27), czyli zwycięzcy całego Rankingu Dzielnic Otodom, bez rozróżnienia na konkretne kategorie. Co ciekawe, zdaniem mieszkańców Krakowa, Mistrzejowice to również miejsce idealne dla aktywnych sportowo. Miłośnicy zdrowego trybu życia, którzy dodatkowo posiadają zwierzaki, w tej dzielnicy znajdą
wszystko, co potrzebne do pełni szczęścia.
Mniej “zwierzęce” dzielnice Krakowa

Parki dla psów, place zabaw dla zwierząt czy wybiegi – nie wszystkie dzielnice Krakowa mogą pochwalić się takimi atrakcjami. Poznaliśmy już miejsca najbardziej dostosowane do spacerów z czworonogami. Pozostaje więc przyjrzeć się okolicom uważanym za nieco mniej przyjazne pod względem infrastruktury dla zwierząt.

Poniżej pierwszej “szóstki” rankingu, czyli dzielnic o ocenie większej niż 4, znalazły się m.in. Bieńczyce (3,99) oraz ex aequo na ósmym miejscu Czyżyny i Bronowice (3,96). Znacznie słabsze wyniki w zwierzęcej kategorii odnotowały Wzgórza Krzesławickie (3,62) i Łagiewniki-Borek Fałęcki (3,46). Zamknięcie rankingu z wynikiem 3,44 przypadło Staremu Miastu, które zdaniem k rakowiaków zostało uznane za dzielnicę najmniej przyjazną zwierzętom. Dostęp do ścieżek i terenów zielonych w dzielnicy Zwierzyniec, czy w Nowej Hucie sprawie, że jest to dobre miejsce dla miłośników zwierząt. Stare Miasto ze względu na liczbę turystów, ruch samochodów na pewno nie jest miejscem, które sprzyja spacerom – komentuje Katarzyna Pióro,  Kraków niezbyt przyjazny zwierzętom
Przygotowując Ranking Dzielnic Otodom te same pytania zadaliśmy także mieszkańcom 11 innych miast. Jak Kraków wypadł na ich tle? Niestety nie najlepiej. Na ostatnim miejscu zestawienia znalazła się Łódź ze średnią 3,85. Kraków zaś, razem z Wrocławiem uzyskały ocenę 3,91, która dała im przedostatnie miejsce. Czyżby to był sygnał dla rad osiedli i władz
miejskich?
Najlepiej infrastrukturę dla zwierząt oceniają mieszkańcy Bydgoszczy (4,08). Tym razem na podium duży ścisk, bo znalazło się na nim aż 5 miast. Na drugim miejscu ex aequo Gdynia i Poznań z notą 4,07 czyli tylko o 0,01 punktu mniej niż zwycięzca. Na trzecim natomiast Gdańsk i Szczecin z notą 4,05.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE