Zabrał głos kolarz, który spowodował wypadek podczas Tour De Pologne

Podczas wczorajszego I etapu Tour De Pologne doszło do wypadku. Kolarz Fabio Jakobsen tuż przed metą wbił się w barierki. Winowajcą okazał się jego kolega z kraju- Dylan Groenewegen. Dziś zabrał głos.

Fot. Pixabay

I etap Tour De Pologne prowadził ze Stadionu Śląskiego do Katowic. Przy samej mecie Groenewegen zaczął zajeżdżać drogę zbliżającemu się do wygranej Jakobsenowi i innym zawodnikom. Kolarz wpadł w barierki i uderzył w bramkę na mecie.

Całą noc lekarze walczyli o jego życie, doznał poważnych urazów twarzo-czaszki. Udało się ustabilizować jego stan, wkrótce medycy będą go wybudzać. Nieuniknione jednak mogą być operacje plastyczne i ciężka rehabilitacja.

Kibice nie szczędzili słów krytyki w stronę sprawcy zdarzenia. On sam długo milczał, ale dziś postanowił wypowiedzieć się na temat wczorajszego wypadku.

Nienawidzę tego, co stało się wczoraj. Ciężko znaleźć słowa, aby opisać jak bardzo jest mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy ucierpieli w wypadku. W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę”

-napisał na swoim Twitterze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE