45 krajów, do których wciąż obowiązuje zakaz lotów z Polski

Do 25 sierpnia 2020 roku ma być przedłużony zakaz połączeń lotniczych w związku z koronawirusem. Aż do 45 krajów wciąż nie będzie można polecieć.

Fot. Pixabay

Dziś ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazu w ruchu lotniczym. Do 45 krajów nie poleci się ze względu na bezpieczeństwo, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Obecne rozporządzenie traci moc z dniem 11 sierpnia. Z uwagi na ciągły wzrost zachorowań zakaz będzie przedłużony do 25 sierpnia.  Projekt zakłada, że zgodę na takie loty będą tylko na zlecenie albo za zgodą premiera i na potrzeby polskiego lub zagranicznego wojska.

Z Polski nie polecą samoloty pasażerskie do:

Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Księstwa Andory, Królestwa Arabii Saudyjskiej, Federacji Rosyjskiej, Federacyjnej Republiki Brazylii, Meksyku, Królestwa Bahrajnu, Królestwa Suazi, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Republiki Argentyńskiej, Armenii, Azerbejdżanu, Chile, Dominikany, Ekwadoru, Republiki Gabońskiej,  Gwatemali, Hondurasu, Iraku, Kolumbii, Kazachstanu, Republiki Kirgiskiej, Republiki Kosowa, Kostaryki, Macedonii Północnej, Mołdawii, Malediwów, Panamy, Peru, Południowej Afryki, Salwadoru, Serbii, Singapuru, Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Sułtanatu Omamu, Luksemburga, Boliwii i Wspólnoty Bahamów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE