Najdroższe wakacje w historii. W tym roku ceny nad Bałtykiem diametralnie podskoczyły

Z danych wynika, że najczęściej wybierany do tej pory kierunek to polskie morze. Jak informuje „Bussines Insider” na Półwyspie Helskim prawie wszystkie miasta są w pełni zarezerwowane. Wiele za sprawą bonu turystycznego. Jednak ceny są największe w historii.

Fot. Pixabay

Polskie morze mimo cen najbardziej interesuje Polaków. Ciężko znaleźć jest wolny pokój w okresie wakacyjnym. Wiele za sprawą bonu, który wykorzystują od sierpnia rodziny z dziećmi. Mimo, że panuje pandemia, rezerwacje sięgają nawet 95 procent.

Jednak przez koronawirusa, który uniemożliwił wcześniejsze podróżowanie, kurorty muszą teraz odrobić straty. Jak donosi portal, ceny podskoczyły 4 krotnie. Dwie noce we Władysławowie mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. Ceny w Międzyzdrojach, Świnoujściu czy Kołobrzegu podwyższyły się z 2 tysięcy na 7 tysięcy za 4 noce.

Wiele osób jest zniechęconych wysokimi cenami, ale inni chętnie dokonują rezerwacji. Zniechęcać mogą też wysokie ceny w lokalach gastronomicznych, które w tym roku są równie zaskakujące. Dwuosobowy obiad w restauracji nad morzem może wynieść nawet 200 złotych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE