Kontrowersje wokół kremówek. Pandemia, upał no i…szarganie świętości?

Wadowickie kremówki to już nie tylko przysmak. Dla milionów Polaków stały się papieskim symbolem. W tym roku padł dość oryginalny pomysł na…jedzenie kremówek na czas. Na wadowickim Rynku. W dzień obchodów setnych urodzin Papieża Polaka. Pomysł ten nie wszystkim się spodobał.

fot. Wikipedia

Zdania są podzielone a mieszkańcy Wadowic skrytykowali pomysł od razu. Jedzenie papieskich lub jak kto woli wadowickich kremówek na czas ma się odbyć na Rynku im. Jana Pawła II w Wadowicach w dniu obchodów setnych urodzin Karola Wojtyły. Zapisy do konkursu już ruszyły.

Część mieszkańców popiera tą akcję bo to właśnie papież rozsławił wadowickie kremówki i stały się one obowiązkowym punktem wycieczek do tego miasta. Dla części to jednak impreza niepoważna, wręcz uwłaczająca pamięci Jana Pawła II.

Do magistratu już wpływają skargi o obrazę uczuć religijnych. Nie wiadomo czy konkurs dojdzie do skutku. Swoje stanowisko musi po pierwsze zająć sanepid. W okresie największych upałów i pandemii taka akcja może okazać się zbyt ryzykowna.

Urząd Miasta Wadowice raczej nie zamierza blokować konkursu, jednak emocje w mieście z dnia na dzień zyskują na temperaturze. Konkurs jedzenia kremówek na czas ma się odbyć 25 sierpnia w godzinach 13 – 19.

Waszym zdaniem to dobry pomysł czy nie?

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE