„Śniegu już nigdy nie będzie” polskim kandydatem do Oscara

Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta pt „Śniegu już nigdy nie będzie” jest polskim kandydatem do najważniejszej nagrody filmowej, Oscara. Pochodząca z Krakowa Szumowska wraz z Michałem Englertem napisała scenariusz i wyreżyserowała czarną komedię o masażyście z luksusowego osiedla.

fot. Pixabay

Autorka głośnych, wielokrotnie nominowanych i nagradzanych filmów takich jak „Sponsoring”, „33 sceny z życia” czy „Body/Ciało” tym razem w duecie z Michałem Englertem wzięła się za społeczeństwo zamknięte w ekskluzywnych osiedlach.

W pustą, stęsknioną egzystencję bogatych kobiet wkracza egzotyczny masażysta Żenia. To on wywróci życie na osiedlu do góry nogami. Małgorzata Szumowska w swoich filmach sięga po tematy trudne i potrafi z nich wycisnąć drugie a nawet trzecie dno. Pozostawia widza z wielkim bagażem refleksji.

Wyścig do najgłośniejszych filmowych nagród już ruszył. Czy tym razem Oscar powędruje do naszych rodaków przekonamy się 25 kwietnia 2021 r.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]