Jest decyzja w sprawie powrotu do szkół

Minister edukacji Dariusz Piontkowski wydał oświadczenie dotyczące powrotu uczniów do szkół 1 września. Nie widzi przeciwwskazań. Jednak pod pewnymi warunkami.

Fot. Shutterstock

Na dzisiejszej konferencji minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił warunki powrotu uczniów do szkół 1 września. Większość powróci normalnego trybu nauczania, bez większych obostrzeń.

Wątpliwości pojawiają się jednak jeśli chodzi o powiaty znajdujące się w strefach żółtych i czerwonych. Na pewno w powiatach czerwonych nie będą organizowane wycieczki a liczba zgromadzeń nie może przekraczać 50 osób. W powiatach żółtych liczba ta jest zwiększona do 100 osób i będzie możliwość organizowania wycieczek.

Sytuacja jest jednak dynamiczna a do początku roku pozostały jeszcze trzy tygodnie. Na chwilę obecną ministerstwo edukacji zachowuje spokój i optymizm.

Powiaty czerwone: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski

Powiaty żółte: wieruszowski, oświęcimski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE