Minister edukacji o nauce zdalnej w szkołach: „Decyzję podejmie powiatowy inspektorat sanitarny”

Od 1 września dzieci mają wrócić do szkół. Na wypadek zagrożenia koronawirusem, ministerstwo zakłada wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. W wywiadzie z „Super Ekspressem” Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat wytycznych.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dariusz Piontkowski podkreślił w rozmowie z gazetą, że nie jest on ekspertem od sytuacji epidemicznej, dlatego chce aby decyzje o bezpieczeństwie w wypadku wykrycia COVID-19 w szkołach podejmował inspektorat sanitarny. Zaznacza, że być może wtedy trzeba będzie nosić maseczki na korytarzach i w poszczególnych pomieszczeniach szkoły.

Poinformował również, że opinia inspektora sanitarnego jest dodana w procedurze ewentualnego ograniczenia pracy szkoły.

Jeśli chodzi o uczenie się zdalne z wyboru, zaznaczył, że samo mieszkanie np. z osobą starszą nie jest powodem, dla którego uczeń może odbywać naukę zdalną. Jedynym wyjątkiem jest jeśli takie zalecenie dostanie uczeń od lekarza. Sama obawa opiekunów nie jest wystarczającym argumentem do opuszczenia szkoły.

Uczniowie mają wrócić do szkół 1 września. Nie będzie konieczności zakrywania ust i nosa, jednak będą zaostrzone obowiązywać zasady higieny jak mycie rąk, wietrzenie sal, dezynfekcja.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE