Kino i zapiekanki w rzeźni – nocą tętni życiem

Każdy kto choć raz odwiedził Kraków i znalazł się na krakowskim Kazimierzu z pewnością zapamiętał tę budowlę. Każdego dnia a raczej nocy, przyciąga setki głodomorów.

fot. Mach240390, CC BY 4.0 / Wikipedia

Na Kazimierzu stoi już od 120 lat. Zaprojektowany jako pawilon targowy, przez długi czas służył jako rzeźnia. Z punktu targowego to był doskonały pomysł. Wokół Okrąglaka, zwanego również „rondlem” tętniło bowiem życie kupieckie.

Po wojnie powrócił do swojej pierwotnej funkcji, czyli pawilonu handlowego.

Obecnie to najbardziej popularne miejsce na Kazimierzu ściągające późnym wieczorem wszystkich, którzy złapali tzw. głoda. Kolejki do sławnych zapiekanek ustawiają się do wszystkich okienek a widok ten o 2 w nocy naprawdę imponuje.

Okrąglak przyciąga mieszkańców i turystów. Na niewielkiej przestrzeni tętni jednak życiem. Na zewnątrz zapiekanki, w środku, sklepy, czytelnia a obecnie nawet sala kinowa, która powstała z inicjatywy Kina Kijów.

Od jutra tj. 14 sierpnia Kino Kijów startuje z nowym programem w Okrąglaku. Filmowe weekendy na Kazimierzu mają być dobrym początkiem wieczoru.

Wybierzecie się do rzeźni zaspokoić wszelki głód? Tak fizyczny jak i duchowy?

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]