Dziennikarz TVP zwolniony. Rozrzucał śmieci na placu w Lublinie

Dyrektor TVP3 Lublin zwolnił dziennikarza, który został przyłapany na wyciąganiu śmieci ze śmietnika na placu Lecha Kaczyńskiego w Lubinie i rozrzucaniu ich na trawniku.

Fot. Kraków w Pigułce

Dziennikarz Tomasz Zalewa nagrywał materiał o zaśmiecaniu placu w Lublinie. W rzeczywistości śmieci nie było za dużo, a dziennikarz musiał o czymś nakręcić materiał. Nie spodziewał się jednak, że zostanie przyłapany.

Kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin zarejestrowała całe nagranie, które później opublikowane zostało przed Urząd Miasta Lublin. Jeszcze tego samego dnia dyrektor TVP3 Lublin zwolnił w trybie natychmiastowym pracownika.

Jak można przeczytać w komunikacie: „powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie pracownika publicznej telewizji, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w centrum miasta.”

Dyrektor Ryszard Montusiewicz dodał również, że zachowanie dziennikarza jest nieakceptowalne i poza standardami pracy w TVP.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE