Podróże w czasie pandemii. Lotniska tracą coraz więcej pasażerów

Lotniska straciły już 70% pasażerów. Ostatnie miesiące spowodowały straty finansowe liczone w milionach złotych. A może być jeszcze gorzej.

Fot. Pixabay

Mimo, że w lipcu przywrócony został ruch międzynarodowy na polskich lotniskach, kryzys mocno dotknął porty. Według ekspertów, którzy przekazali informacje portalowi Money.pl,  władze kilku lotniskowych spółek będą musiały podjąć wkrótce poważne decyzje.

W porównaniu do lipca ubiegłego roku, lotniska odnotowały spadek pasażerów średnio  o 70%. Jak przewiduje Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego, powrót do stanu przed koronawirusem może być dopiero za jakieś 4-5 lat.

W Polsce tylko lotnisko w Gdańsku podało portalowi kwotę dotychczasowej straty. W pierwszym półroczu 2020 roku wyniosły 6,5 miliona złotych.  W tym czasie obsłużył o 63,1% mniej pasażerów niż w roku 2019.
Warszawskie lotnisko obsłużyło w lipcu ponad 400 tysięcy klientów. To spadek do poprzedniego roku o prawie 77%. Najchętniej podróżowali do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii.

Jak można zauważyć, Polacy boją się latać za granicę lub zwyczajnie nie mają na to funduszy, wybierają wakacje w kraju. Dodatkowo, rząd zaproponował bon turystyczny, który przyciągnął nad Bałtyk rodziny z dziećmi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE