Zakażony koronawirusem uciekł z krakowskiego szpitala. Grozi mu wiele lat więzienia

W środę zatrzymano zakażonego koronawirusem mężczyznę, który uciekł ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Grozić mu może aż 12 lat pozbawiania wolności.

Fot. Kraków w Pigułce

W nocy z wtorku na środę zatrzymano obywatela Norwegii, który dewastował samochody w centrum Krakowa. Uszkodził 6 zaparkowanych aut wybijając w nich lusterka i szyby.

Ponieważ mężczyzna miał obrażenia ręki, został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Tam wykonano rutynowy test po którym okazało się, że obcokrajowiec zakażony jest koronawirusem.

Pacjent uciekł ze szpitala i razem ze swoim znajomym udał się w kierunku słowackiej granicy. Przed weekendem udało się ich zatrzymać. Stan mężczyzny pozwalał na przesłuchanie więc zrobiono to z zachowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia. Chodzi już nie tylko o dewastację samochód, ale również narażanie innych na utratę zdrowia.

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. On także odbywa się z zastosowaniem specjalnych środków bezpieczeństwa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE