Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie

Była już tęczowa flaga na wawelskim smoku, a także wielu obiektach w Warszawie, m.in. kościele Św. Krzyża. Ze względu na symbolikę tej świątyni, wszczęto śledztwo i nawet zwolennicy LGBT odcięli się od akcji. Teraz flagę powieszono również w bardzo nietypowym i ważnym dla chrześcijan miejscu.

Fot. Pixabay

Krzyż na Giewoncie zamontowany został przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa.

Na skrzyżowaniu ramion krzyża znajduje się napis: „Jesu Christo Deo, restitutae per ipsum salutis MCM” (łac. Jezusowi Chrystusowi, Bogu, w 1900 rocznicę przywrócenia przez Niego zbawienia). W 2000 roku zamontowano witraż z Chrystusem miłosiernym i napisem „Jezu ufam Tobie”. Miejsce jest też obiektem wielu pielgrzymek wiernych.

Teraz, na krzyżu pojawiła się tęczowa flaga, co nie umknęło uwadze Tygodnika Podhalańskiego. Pomijając symbolikę, sam fakt wywieszania czegokolwiek jest co najmniej dyskusyjny. Przypominamy, że zgodnie z prawem umieszczanie w górach ulotek, plakatów czy reklam jest zabronione.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE