Czy kuria odkupi od Miasta kościół za bezcen?

Władze Krakowa przejęły tereny od Szpitala Uniwersyteckiego, który w większości przeniósł się już na Prokocim. Chodzi o atrakcyjne tereny w centrum miasta na których stoi m.in. kościół  wart 7,7 mln. zł. Teraz kuria chce go od miasta odkupić. Liczy na 98% bonifikatę.

By Zygmunt Put Zetpe0202 – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Jak opisuje onet.pl miasto odkupiło te tereny za 283,1 mln zł. To kompleks budynków w centrum Krakowa. Jednym z elementów transakcji było wykupienie kościoła wartego 7,7 mln zł.

Kuria jest zainteresowana odkupieniem świątyni, jednak liczy na bonifikatę i to nie bagatela 98 procentową. Doszło nawet do spotkania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. W ramach negocjacji prezydent zaproponował wymianę kościoła za tereny w Witkowicach należące do duchownych.

To nie koniec rozmów na temat Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny bo świątynią zainteresowany jest również zakon Karmelitów Bosych. To właśnie przez zakonników została wybudowana w XVII w.

Czy władze Krakowa sprzedadzą kurii świątynie z 98% bonifikatą? Czy raczej wymieni ją na tereny w Witkowicach? Czekamy na odpowiedź kurii bo ta na razie nie komentuje sprawy zakupu.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]