Powrót do szkół 1 września? Nie dla wszystkich

Wprawdzie decyzja o powrocie uczniów do szkół 1 września już zapadła jednak pojawiły się pewne warunki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściła listę pytań i odpowiedzi w związku z powrotem oraz listę obostrzeń. 

Fot. Shutterstock

MEN opublikował na Twitterze listę pytań i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół 1 września. Na liście znajdują się wskazówki dla nauczycieli, uczniów i rodziców jak należy postępować by uniknąć zakażenia koronawirusem.

Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W razie wątpliwości uczeń może zostać skierowany na edukację zdalną.

Kładzie się również nacisk na częste mycie rąk oraz dezynfekcję przed, w trakcie oraz po skończonych zajęciach. Zajęcia Wychowania Fizycznego powinny, w miarę możliwości, odbywać się na otwartej przestrzeni.

W przypadku wystąpienia u ucznia objawów wskazujących na chorobę zakaźną, pracownik szkoły powinien natychmiast ucznia odizolować od pozostałych w wyznaczonym do tego pomieszczeniu oraz niezwłocznie zawiadomić rodziców by pilnie odebrali dziecko ze szkoły.

Poniżej zamieszczamy pełną listę pytań i odpowiedzi MEN.

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE