Zatrzymał pijanego kierowcę… był pijany

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego samochodem dokonał … nietrzeźwy pieszy.

Fot. Pixabay

14 sierpnia około 19:35 dyżurny Komisariatu Policji w Alwerni otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez pieszego nietrzeźwego kierującego samochodem m-ki Renault. Gdy na miejsce zgłoszenia (tj. Rozkochów gmina Babice) przyjechał patrol ruchu drogowego z Chrzanowa, świadek wskazał im nietrzeźwego kierowcę oraz przekazał wcześniej wyciągnięte przez niego kluczyki ze stacyjki samochodu. Oświadczył ponadto, że kierowca renaulta jechał pijany a jemu udało się go zatrzymać.
Zatrzymanym kierowcą był 60 – latek z woj. śląskiego. Poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – z wynikiem 2,5 promila. Zatrzymano mu zatem prawo jazdy, a sam samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Sam spędził noc w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy w celu wytrzeźwienia.
Co ciekawe, trzeźwość zgłaszającego również pozostawiała wiele do życzenia. Nieskoordynowane ruchy i bełkotliwa mowa wyraźnie wskazywała, że świadek też jest nietrzeźwy. Również został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma … 3,2 promila. Dlatego został przekazany osobie, która zobowiązała się nim zaopiekować, aż do wytrzeźwienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE