Pościg grupy SPEED za recydywistą. Miał dwa pistolety [WIDEO]

W czwartkowy wieczór policjanci z oświęcimskiej grupy Speed w centrum Kęt dostrzegli samochód marki Audi za którego kierownicą siedział 40 – latek. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, ponieważ w marcu i kwietniu br. był zatrzymywany najpierw za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, a następnie za złamanie trzymiesięcznego zakazu kierowania. Wtedy też policjanci ujawnili, że kierował pod wpływem narkotyków.Na próbę zatrzymania kierowca audi zareagował znacznie zwiększając prędkość. Próbując uciec policjantom nie zważał na znaki drogowe, wielokrotnie wyprzedzał na podwójnej ciągłej i skrzyżowaniach, zmuszając innych kierujących do zatrzymania się lub zjazdu na pobocze. Podczas niebezpiecznych manewrów znacznie przekraczał dozwoloną prędkość.

Policjanci mężczyznę zatrzymali 10 km dalej. W miejscowości Nidek. Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli dwa pistolety gazowe, nożyce do cięcia metalu oraz gumowe węże. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone przedmioty mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa z różnych pojazdów, co aktualnie jest weryfikowane.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 40 – latek swoim niebezpiecznym rajdem dopuścił się kilkunastu wykroczeń w ruchu drogowym za które można było nałożyć 87 punktów karnych.

Za złamanie 6 – miesięcznego okresu zakazu kierowania grozi cofnięcie uprawnień do kierowania, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE