Przedstawił powód dla którego podał się do dymisji. „Miałem zobowiązania i termin”

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Jak powiedział nadszedł już czas, by podjąć tę decyzję. Okazało się jednak, że miał zrezygnować dużo wcześniej.

Fot. Mateusz Jagielski/East News

Jak powiedział szef resortu zdrowia, decyzja o rezygnacji ze stanowiska miała być podjęta już na początku roku. Okazało się jednak, że pojawił się Covid-19. Oprócz tego miał dopilnować kilku spraw, między innymi wdrożenia systemu informatyzacji ochrony zdrowia.

Mówił też o dużej zasłudze ministra Janusza Cieszyńskiego i jego udziale w tym systemie – Gdyby nie te recepty, gdyby nie te zwolnienia, to wyobraźcie sobie państwo, że pacjenci musieliby jeździć po przedłużenie recepty do przychodni. Pewnie kosztowałoby to wiele zdrowia i życia obywateli – dodawał minister.

Moja decyzja wynika w dużym stopniu z tych wszystkich przesłanek, o których powiedziałem, i osobistych, i pracy zawodowej. Miałem zobowiązania i miałem termin, który powinien doprowadzić mniej więcej około lutego. Pojawiła się pandemia, pół roku dłużej pozostałem na tym stanowisku, ale wracam do zawodu – mówił Łukasz Szumowski odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE