Miasto kościoła nie sprzeda. Co dalej?

Jest decyzja prezydenta Jacka Majchrowskiego o sprzedaży kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Kopernika.

fot. Zygmunt Put Zetpe0202 – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Po tym jak miasto przejęło tereny w centrum Krakowa po Szpitalu Uniwersyteckim, kościołem zainteresowała się kuria. Arcybiskup Marek Jędraszewski miał nadzieję odkupić od miasta kościół wart 7,7 mln zł. po okazyjnej bonifikacie 98%, jaką miasto ma prawo udzielić.

Oferta podobno nigdy do władz nie trafiła ale i tak prezydent Jacek Majchrowski nie miał zamiaru kościoła sprzedawać. Jeżeli już to za pełną kwotę 7,7 mln zł. Najchętniej wymieniłby kościół na atrakcyjne tereny w Witkowicach o podobnej wartości, które należą do duchownych.

Jak zapewnia rzecznik prezydenta Krakowa, Monika Chylaszek kościół pozostanie w rękach władz miasta i nie straci swej funkcji sakralnej, ale będzie możliwość odprawiania w nim mszy trydenckich lub organizowania koncertów z uwzględnieniem specyfiki tego miejsca.

Sprzedaż nadal jest możliwa, ale żadnej bonifikaty jednak nie będzie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]