Naukowcy mają teorię w jakiej kolejności pojawiają się objawy koronawirusa. Ma to pomóc odróżnić go od grypy

Naukowcy z Covergent Science Institute in Cancer w USC Michelson Center for Covergent Bioscience zbadali w jakiej kolejności pojawiają się objawy zachorowania na koronawirusa. Według nich przekazanie tej wiedzy ma być pomocne przy odróżnieniu COVID-19 od przeziębienia i grypy, które pojawiają się w sezonie jesiennym. 

Fot. Pixabay

Według tych danych, które opublikowane zostały w piśmie „Frontiers in Public Health”, będzie można odróżnić wirusa SARS CoV-2 od grypy, która zazwyczaj dotyka Polaków podczas zmian pogody jesienią.

Naukowcy, którzy przeprowadzili badania zbadali kolejność występowania objawów na 55 tysiącach przypadków zakażeń koronawirusem w Chinach. Następnie porównali ich kolejność z kolejnością objawów w przypadku wirusa grypy na prawie 3 tysiącach osób w Ameryce Północnej, Australii i Europie, które zostały zgłoszone organom zdrowia.

Objawy COVID-19 ma na początku sygnalizować gorączka, a następnie pojawia się kaszel, po nim kolejno bóle mięśni, nudności lub wymioty i biegunka.

Jak podkreślają, są to ważne ustalenia, ponieważ odróżnienie tych chorób może być zarówno dla chorych, jak i dla lekarzy, bardzo trudne.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE