W Krakowie powstaje Inkubator Europejskiej Agencji Kosmicznej

Małopolska zyska dostęp kosmicznej technologii. Zarząd województwa podpisał kolejny etap w ramach projektu Deklaracji Partnera Projektu na rzecz utworzenia w Małopolsce Inkubatora Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC).

fot. Pixabay

Inkubatory ESA BIC istnieją już w dwudziestu lokalizacjach w Europie i jest to doskonałe wsparcie dla młodych firm. To właśnie nowatorskie, technologiczne start-upy potrzebują największego wsparcia. Nie tylko finansowego, ale również technologicznego i merytorycznego. To najbardziej wymagający ale zarazem innowacyjny i ambitny sektor.

Jak mówi Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz Polacy mają gen innowacyjny. „Mamy w kraju wybitnych naukowców, programistów i inżynierów, którzy ze wsparciem biznesowym mogą wiele zrobić dla rozwoju tej gałęzi przemysłu. Polska krok po kroku realizuje założenia Polskiej Strategii Kosmicznej”

W Krakowie Inkubator ESA BIC będzie realizowany w Krakowskim Parku Technologicznym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]