Nowy minister zdrowia. Kim jest następca Łukasza Szumowskiego?

Nowym ministrem zdrowia ma zostać Adam Niedzielski, który jest dotychczasowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. Kim jest?

Fot. Horenst2, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

Adam Niedzielski to następca Łukasza Szumowskiego. W przeciwieństwie do swojego poprzednika nie jest lekarzem. To absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył ekonomię i metody ilościowe i systemy informatyczne. W 2003 roku został doktorem nauk ekonomicznych Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Karierę zawodową rozpoczął od Ministerstwa Finansów. Potem pracował w Najwyżej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Od 23 listopada 2016 roku był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów. Szefem ministerstwa był wówczas premier Mateusz Morawiecki.

Od stycznia do lipca 2018 roku był członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, a po zakończeniu tego okresu został zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych. Od lipca 2019 roku został pełniącym obowiązki prezesa NFZ, a od 10 października został powołany na stanowisko prezesa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE