Pogrzeby nowym ogniskiem zakażeń. Wysoki wzrost w Nowym Targu

Nowy Targ objęty został żółtą strefą. Jeżeli ilość zakażonych będzie rosnąć tam w takim tempie, już niedługo może przejść do strefy czerwonej. 

Fot. Kraków w Pigułce

Gmina Nowy Targ to obecnie rejon gdzie najszybciej rozwija się wirus SAR-CoV-2. Podobnie jak na weselach w powiecie nowosądeckim, tak tu na pogrzebach najszybciej i najszerzej roznosi się wirus.

Jak alarmuje portal 24tp.pl już w samych Krempachach zakażonych jest kilkadziesiąt osób. Nowym ogniskiem zakażeń stał się pogrzeb. Sołtys wsi podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu dezynfekcji przystanków, okolic sklepów i placów zabaw. Kościoły dezynfekowane są po każdym nabożeństwie.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło na początku lipca na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki. Jedna z osób odbierających kondolencje okazała się być zakażona koronawirusem.  Sanepid szukał wtedy wszystkich uczestników  tej licznej ceremonii.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądał powrót do szkół w Krempachach i reszcie powiatu nowotarskiego. Dyrekcja przygotowana jest na powrót do nauczania zdalnego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE